12:00 - Bass Summit
ft.
Galak Spiritual (Paris/London)
Belly (Million Vibes/Malmö)
Måns Mernsten (Damn/Helt Off)
A-Wax (Moment XXII/Malmö)
& Gistic (Malmö)
17:00 - Deng Deng HiFi.
21:00 - Conscious Sounds och Donovan Kingjay
12:00 - Purple Jade
13:00 - State of Droids
14:00 - The Mexican Border
15:00 - Sgt Sunshine
16:00 - 5 Wheel Drive
17:00 - Public Servant
18:00 - Jebus
19:00 - Huanastone
20:00 - New Dime Collectors
21:00 - Lillebror
22:00 - Jämmerdal
23:00 - Vanquisher
14.15 REMBODY
15.15 MAKEMAKE
16.15 Miriam Kaukosalo
17.30 Projekt Mistits
18.30 Spader Kung
19.30 Spunsugar
21.00 Ragata
22.00 Det döda köttet
22.50 Loljud
12:00-17:00 Skäggbyrån Öppet Hus
14:45 - Hypnos Theatre
15:00 - "Push" - Fredrik Gertten
17:00 - LATEX TWIN
17:45 - NINOOSH
18:30 - CELESTIAL SPRINGS
19:15 - HOUSING
20:00 - LJUDVÄGG
13:00 - Günther Bluesband
14:00 - Siberian Spring
16:00 - Dennis Hollstrom & the Ponies
17:00 - Klimat Kapellet
18:00 - Veiv
20:00 - Nude Party
21:00 - Sonsonika
22:00 - Sorcerer's Pyramid
23:00 - Frankley Everlong
12:00 - Mundane Experience
13:00 - 24Kvadrat
14:00 - Coliflower
15:00 - FLi Supertramp
16:00 - Joel
17:00 - Auto Picnic
17:00 - Mattis
19:00 - Kvinnliga Situationen
20:00 - Ranginui (Dalby Maffia)
21:00 - Tottem (Dalby Maffia)
22:00 - Malmö Psy Corps
12:00 - Gathering
13:00 - Mixtape Tv Feh
16:00 - TARDO
17:00 - DJ Autarik
18:00 - DJ Swedbank
19:00 - DJ SimonK
20:00 - Fyodor the DJ
21:00 - Oracle
22:00 - Live Akt (Skarp, Wan, Greyman + (Ranks*))
23:00 - Sacred Grove
12:00 - Pretentious Moi
13:00 - Frankie Frankie
14:00 - Lex Maria
15:00 - Söder om Söder
16:00 - Statue of Goat
17:00 - Fuzzstainz
18:00 - Bitchwaves
19:00 - Dead Gärdestads
20:00 - The Oh Nos
21:00 - Buttbrain
22:00 - Pets Or Food
23:00 - Death Ray Boot
12.00 - Classe´s kör barnklassiker
13.00 - Oskarp
14.00 - Los Pappa
15.00 - SONA (Pommes 94)
16.00 - Jens Möller (Live)
17.00 - Rövarbandet (Live)
18.00 - Måns (Classe’s Disco Service)
19.30 - Eken (Classe’s Disco Service)
21.00 - Viktor (Classe’s Disco Service)
22.30 - Sebastian (Classe’s Disco Service)
23.50 - Melody Man (RUS) + Saxomofon *El Grande Finale*
13:00 - Sunstroke Rain
14:00 - Majorelle Blue
16:00 - Pelle Hanspers
17:00 - Carlos Atlantis
18:00 - Muntant Gredelin
20:00 - Easy Death Cult
21:00 - Pluto's Baby
22:00 - Les Films
23:00 - Cirkus Livet
12:00 - 15:00 EPIC Baby Rave at NGBG 2019, a fun filled music and dance sensory event for babies and parents in a unique "nightclub" environment!
12:00 Mega Flea Market
15:00 - Lydia Lunch
23:00 - Be My Lover
12.00 Million Vibes Sound
13.45 River Nile Sound
14.30 Million Vibes Sound
15.15 DJ I-Nuit
16.00 River Nile Sound
16.45 Dubfiction Sound
17.30 Foundation Sound
18.15 Antonio DJ
19:00 Million Vibes Selects: ”The History Of Reggae”
- 19.00 70’s Skyscraper & Daddy Ferma
- 19.30 80’s Belly & Soulrebel
- 20.00 90’s WillJam & Daddy Ferma
- 20.30 00’s Phantom & Real Rock
21.00 DJ Nuffsaid
22.00 ”Good Vibes Only” With Terry Bible
23.00 Dubplates Only - ”Four Big Sounds Inna One Small Lawn”
00.00 - Good Night!
12:00 - Salsa Nirvana ft Casa de la Timba & Senor Dia y Noche
18:00 - Acid Hardcorps ft. Teknofon & DJ BACID
21:00 - Tunnel Vision ft. NOS
12:00 Tresolár ft.
Lesterwund
Viktor Björling
Xtfr Hedström &
Hampus Hammar
19:00 Incognito ft.
Sandra Mosh
Patrick Siech
Luca Kréch &
Dan Darco
12:00 - OSCAR ( Undre Lund)
13:45 - 1RASPISTOLJENI (Sensum)
15:30 - RE MAART (Forge Records - Boiler Underground Records - Subinstinct Records - Natura Viva - John Henry Records - Nocturnal Sound Records - Inside Label)
17:15 - DJ DJAKES (Techno Thursday/Ved siden Af)
19:00 - PREDRAGOVIC (Klubb Frågetecken)
21:00 - ALI RAOUSS ( WoooW / Port Du Soleil)
22:30 - NOCEUR&VALON (Techno Temple)
12:00 B2B2B
13:30 Moose Dawa
15:00 Niklas Tidelius
16:30 Lautaro Cubilla
18:00 Olivia Macsotay
19:30 Unni
21:00 Vitamin D
22:30 Carl Richter
12:30 - Arvin Ghasemi
13:15 - Benedict Firemonkey
14:00 - N O R D
14:45 - Jacob Sundberg
16:15 - Grand Fiesta
17:00 - Exoplanet
17:45 - Loshult Lineman
18:30 - S1renz
19:15 - Damali Young
20:00 - Estrid Nyman
21:30 - Rick Titro
22:15 - Bogefors & Mats
23:00 - Leadfoot Tea
Ett matcykelkollektiv.
The Tapioca Bike
Folkets Pops
Malmö Smokers Club
Rebike
Pulmaj Finger
Dan Sapanur & Friends
Sergio Gio
Jacob's String Art & Deco